Αλλη μία ήττα, την δεύτερη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα, την οποία δεν άξιζε, υπέστη χθες η Χερσόνησος στο Άργος.

Οι “ερυθρόλευκοι” έφυγαν με άδεια χέρια από το γήπεδο πληρώνοντας μια ολιγωρία και ένα λάθος το οποίο έφερε το γκολ των γηπεδούχων με τον έμπειρο Λετιέρι. Το τελικό 1-0 υπέρ του Παναργειακού αφήνει πικρή γεύση στην ομάδα της Κρήτης η οποία θα μπορούσε βάσει της εικόνας που είχε τουλάχιστον στο αʼ ημίχρονο να αποσπάσει τουλάχιστον την ισοπαλία.

Το παιχνίδι είχε δύο όψεις με την Χερσόνησο να είναι ανώτερη στο πρώτο 45λεπτο και να χάνει σημαντικές ευκαιρίες για γκολ. Δεν τις αξιοποίησε όμως και αυτό τελικά της κόστισε, αφού στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέλαβαν τον έλεγχο και τελικά έφτασαν στο γκολ το οποίο αποδείχθηκε αρκετό για να τους δώσει το τρίποντο.

Είναι κρίμα για την Χερσόνησο διότι όπως και στο προηγούμενο παιχνίδι δεν άξιζε να ηττηθεί. Ωστόσο έχασε στις... λεπτομέρειες και μετράει μόλις ένα βαθμό σε τρια παιχνίδια.

Οι παίκτες του Μανόλη Παπαματθαιάκη μπήκαν δυνατά στο ματς και μόλις στο 2ʼ έχασαν μια καλή ευκαιρία με τον Ανδριαδάκη που σούταρε από καλή θέση στέλνοντας τη μπάλα άουτ.Στο 13ʼ ο Ρηγάκης και στο 16ʼ ο Δερμιτζάκης δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που είχαν χάνοντας το γκολ.

Από την πλευρά του ο Παναργειακός είχε δύο καλές στιγμές με τον Δημητρακόπουλο στο 9ʼ και τους Λετιέρι-Κατσαρό που μπερδεύτηκαν στο 33ʼ. Οι γηπεδούχοι με τις αλλαγές που έγιναν στο βʼ ημίχρονο και κυρίως με την είσοδο του Ανδρεάδη ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στο γκολ. Το 1-0 έγινε στο 59ʼ όταν μετά από σέντρα του Ανδρεάδη και λάθος υπολογισμό του Ξενοδόχωφ ο Λετιέρι έγινε κάτοχος της μπάλας και από κοντά πλάσαρε στην άδεια εστία.

Αυτό το γκολ έκρινε και το παιχνίδι αφού παρά τις προσπάθειες της Χερσονήσου να φτάσει στην ισοφάριση τίποτα δεν άλλαξε.

Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Ανδρεάδης, Λετιέρι (πρώην Ιωνικού), Ταξιάρχης και από τη Χερσόνησο οι Ανδριαδάκης, Σεμερτζίδης.

Μέτρια η διαιτησία του Ασπραδάκη (Αθήνας) που κιτρίνισε τους Ανδριαδάκη, Κατσαμπελίδη, Σεμερτζίδη, Μοράλες, Κατσαρό.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσαούνης, Χαρίσης (46ʼ Ανδρεάδης), Μπλεμένος, Φίλης, Μοράλες, Λετιέρι, Μεσέρδης, Δημητρακόπουλος (46ʼ Σεντράρο), Κουτσοδήμος, Ταξιάρχης (75ʼ Αντωνιάδης), Κατσαρός.

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Ξενοδόχωφ, Αποστολάκης, Κατσαμπελίδης, Ρηγάκης (71ʼ Μπρένγκ), Ανωγειαννάκης, (65ʼ Σταθόγλου), Αργυράκης, Κωνσταντάκης, Ανδριαδάκης, Σεμερτζίδης, Δερμιτζάκης (65ʼ Φουκράκης), Τζανετής.