Τους αριστούχους μαθητές τους ανακοίνωσαν χθες οκτώ σχολεία του νομού. Πρόκειται για τα 2ο, 7ο και 11ο Λύκεια Ηρακλείου και τα Λύκεια Αρκαλοχωρίου, Κρουσώνα, Αρχανών, Γαζίου και Νέας Αλικαρνασσού.

2ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου

Α’ Τάξη
Σαπουντζάκη Ελευθερία τ. Θωμ. 20, Βαλεργάκη Παρασκευή τ. Μιχ. 19 9/10, Ευαγγελου Ιωάννα τ. Χρ. 19 9/10, Φαφουτάκη Άννα τ. Εμμ. 19 9/10, Σερπετσιδάκη Ευανθία τ. Γεωργ. 19 8/10, Χαιρέτη Μαρία τ. Αποστ. 19 8/10, Aγαπάκη Ελευθερία τ. Αντ. 19 7/10, Γαϊτάνη Ναυσικά τ. Κων. 19 6/10, Καββουσανού Μαρία-Ειρ. τ. Εμμ. 19 6/10, Στεφανίδου-Χρονάκη Ιωάννα τ. Γεωργ. 19 6/10, Ψαρουδάκη Μαρία τ. Εμμ. 19 6/10, Δρακάκη Αθηνά τ. Εμμ. 19 5/10, Λεμονάκη Εμμανουέλα τ. Ιωαν. 198 5/10, Μαρκοδημητράκης Ιωάννης τ. Μεν. 19 5/10, Σκουλουδάκη Δέσποινα τ. Εμμ. 19 5/10, Μενεγάκης Στυλιανός τ. Δημ. 19 4/10, Χατζάκη Θάλεια -Μιχ. τ. Μιχ. 19 4/10, Ζαχαριουδάκη Μαρία τ. Αντ. 19 2/10, Φιλίππου Μαρία τ. Κων. 19 1/10, Ηγουμενίδη Ελευθερία-Γεωργ. τ. Νικ. 19, Λίβας Χαράλαμπος τ. Γεωργ. 19, Μπλεμένος Νικηφόρος τ. Γεωργ. 19, Πυρουνάκη Γαλάτεια τ. Γεωργ. 19, Ρογδάκη Αικατερίνη τ. Στ. 19, Τσικνάκη  Ευαγγ.-Στυλ. τ. Εμμ. 19, Χριστοδουλάκης Στυλιανός τ. Μαν. 19, Μαθιουδάκης Αναστάσιος τ. Κων. 18 9/10, Χαλκιαδάκη Ελένη τ. Ιωαν. 18 9/10, Βαρδάκη Τσαμπίκα-Αικατ. τ. Στυλ. 18 7/10, Βαρδάκης Μιχαήλ τ. Γεωργ. 18 7/10, Δανδαρή Αικατερίνη-Διο τ. Νικ. 18 7/10, Ζαχαριουδάκης Νικόλαος τ. Αντ. 18 7/10, Κοτρογιάννης Αθανάσιος τ. Κων. 18 7/10, Μανωλαράκης Μιχαήλ τ. Γεωργ. 18 7/10, Σαββάκης Εμμανουήλ τ. Αλκ. 18 6/10, Τζανάκη Κων/να τ. Λεων. 18 6/10, Καστρινού Μελίνα τ. Εμμ. 18 5/10 Μπουρλέσσα Μαρία τ. Λαμπρ. 18 5/10, Πυργιανάκη Ελένη-Άννα τ. Ηρακλ. 18 5/10, Γιανναδάκη Σταυρούλα τ. Εμμ. 18 4/10, Μανιού Αφροδίτη τ. Εμμ. 18 4/10, Μοάτσος Βασίλειος τ. Δημ. 18 4/10, Σφακιανάκης Νικόλαος τ. Κων. 18 4/10, Νηστικάκη Ελένη τ. Ιωαν. 18 3/10, Πουλάκη Δέσποινα 18 3/10, Σφακιανάκη Διονυσία τ. Κων. 18 2/10, Βιτσαξάκη Αικατερίνη τ. Ιωαν. 18 1/10, Νταφώτης-Κοντογιάννης Εμμανουήλ τ. Γεωργ. 18 1/10, Παρασχόπουλος Παναγιώτης τ. Ηλ. 18 1/10, Χαρδάκη Ιωάννα τ. Μιχ. 18 1/10.
Β’ Τάξη
Μαυρομανωλάκη Βικτ.-Ειρην. τ. Εμμ. 19 8/10, Σχινάς Γεώργιος τ. Ιωαν. 19 8/10, Καραϊσκάκη Κων/να τ. Ιωαν. 19 7/10, Κρασαγάκης Γρηγόριος-Χερ. τ. Κων. 19 6/10, Μαθιουδάκης Ευάγγελος τ. Νικ. 19 6/10, Απλαδά Γεωργία τ. Αντ. 19 5/10, Απλαδά Ελένη τ. Αντ. 19 5/10, Συντυχάκη Ιωάννα τ. Ελ. 19 3/10, Βλασσάκη Δήμητρα τ. Στυλ. 19 1/10, Σταυρακάκη Στυλιανή τ. Εμμ. 19 1/10, Ζωγραφάκη Μαρία τ. Εμμ. 18 8/10, Ορφανός Εμμανουήλ τ. Γεωργ. 18 8/10, Παπαδογιωργάκης Σταύρος τ. Χαρ. 18 8/10, Ταμιωλάκης Μιχαήλ τ. Γεωργ. 18 7/10, Χρονάκη Αικατερίνη τ. Δημ. 18 7/10, Μοσχογιαννάκη Φερενίκη τ. Μιχ. 18 6/10, Πασχαλίδης Μάριος τ. Γεωργ. 18 6/10, Μαρκάκη Αφροδίτη τ. Βύρων 18 5/10, Σφακιανάκη Κων/να τ. Μιχ. 18 4/10, Αδαμάκης Εμμανουήλ τ. Ιωαν. 18 3/10, Ρογδάκη Βασιλική τ. Στ. 18 3/10, Φίλιππας Σπυρίδων 18 3/10, Ανδριανάκης Εμμανουήλ τ. Νικ. 18 2/10, Καλαράκης Μιχαήλ τ. Μην. 18 2/10, Καραμαλάκη Δήμητρα τ. Μιχ. 18 2/10, Χρυσού Ευαγγελία τ. Γεωργ. 18 2/10, Βαρδάκη Τιμοκλεια τ. Νικ. 18 1/10, Φυτάκης Χρύσανθος τ. Ιωαν. 18 1/10.
Γ’ Τάξη
Μοχιανάκης Καραμπατ Αντώνιος τ. Γεωργ. 19 8/10, Σφακιανάκης Κων/νος τ. Κων. 19 8/10, Ζωγραφιστού Μαριάνθη τ. Νικ. 19 7/10, Κωνσταντινίδης Κρίτων τ. Γεωργ. 19 7/10, Χαρδάκη Μαρία τ. Μιχ. 19 7/10, Λυπαράκης Εμμανουήλ τ. Μιχ. 19 6/10, Ριζωνάκη Ευθυμία τ. Ιωαν. 19 6/10, Τζιρίτα Σοφία τ. Εμμ. 19 6/10, Δασκαλάκη Μαρία-Ολγ. τ. Εμμ. 19 5/10, Σαβοϊδάκης Γεώργιος τ. Δημ. 19 5/10, Χουρδάκη Ειρήνη τ. Εμμ. 19 5/10, Λουλούδης Ιωάννης-Ευαγγ. τ. Ζαχ 19 4/10, Μπαστουνάς Γεώργιος τ. Ιων. 19 4/10, Φραγκάκη Καλλιόπη τ. Ορ. 19 4/10, Μακρυγιαννάκης  Φανούριος-Ιωαν. τ. Αντ. 19 3/10, Τσαγλιώτη Ηλέκτρα τ. Γεωργ. 19 3/10, Κουρουπάκη Μαρία τ. Γεωργ. 19 2/10, Μεϊμαράκη Αικατερίνη τ. Νικ. 19 2/10, Μπουμάκη Κων/να τ. Αντ. 19 2/10, Τσαγκαράκη Αθηνά τ. Βασ. 19 2/10, Δημητράκη Μαρία-Γεωργ. τ. Γεωργ. 19 1/10, Παπαδάκη Αλίκη τ. Δημ. 19 1/10, Πιτσώνη Εμμανουέλα τ. Στυλ. 19 1/10, Λυδάκης Ορέστης τ. Χαρ. 19, Τσικνάκης Νικόλαος τ. Εμμ. 19, Χλιαβώρας Γεωργ.-Αλεξ. τ. Κων. 19, Ταβερναράκης Νικόλαος τ. Ιωαν. 18 9/10, Δανδούτη Ελένη τ. Στυλ. 18 8/10, Παπαδάκης Κων/νος τ. Γεωργ. 18 8/10, Χατζηπετρής Ιωάννης τ. Κυρ. 18 8/10, Ανδρεαδάκη Θεοφ.-Παγ. τ. Ιωαν. 18 7/10, Μανωλάκη Ειρήνη τ. Εμμ. 18 7/10, Μαρκάκη Δέσποινα τ. Κων. 18 7/10, Αντωνάκη Ιωάννα τ. Θεοδ. 18 6/10, Παπαδάκη Ελευθερία τ. Ζαχ. 18 6/10, Καναράκη Ευανθία τ. Ευαγγ. 18 5/10, Τερζής Κων/νος τ. Εμμ. 18 5/10, Μαρκογιαννάκη Στυλιανή τ. Εμμ. 18 4/10, Μπιλιράκη Μαρία τ. Μιχ. 18 4/10, Σηφάκης Κων/νος τ. Ιωσ. 18 4/10, Αποστολάκης Κων/νος τ. Κων. 18 3/10, Κανουπάκης Μιχαήλ τ. Εμμ. 18 3/10, Ανδριανάκη Ευανθία τ. Ιωαν. 18 2/10, Γερωνυμάκης Ιωάννης τ. Γεωργ. 18 2/10, Ιατράκης Γεώργιος τ. Εμμανουήλ, 18 2/10, Τσεντεμείδης Σταύρος τ. Αντ. 18 2/10, Αντωνακοπουλου Στυλιανή τ. Νικ. 18 1/10, Βαρδάκη Στυλιανή τ. Γεωργ. 18 1/10, Μακρυδάκη Αλεξάνδρα τ. Ευαγγ. 18 1/10, Χατζηνικολάου Δήμητρα τ. Βασ. 18 1/10, Ψαρουδάκη Ελευθερία τ. Εμμ. 18 1/10.

Γενικό Λύκειο Αρχανών

Α’ Τάξη
Φραγκουλάκη Μαρία-Ελένη τ. Νικ. 19.5, Τσιακίρη Ευαγγελία τ. Νικ. 19.4, Κασσαβετάκης Γεώργιος τ. Σπ. 19.3, Φευγα Μαρία τ. Παν. 19.3, Αυγουστάκη Ειρήνη τ. Κων. 19, Γενειατάκη Ελισάβετ τ. Ιωαν. 19, Ζωγραφάκης Δημήτριος τ. Γεωργ. 19, Βλαχάκη Ανδριανή τ. Εμμ. 18.6, Παπαδάκης Σταύρος-Μαρ. τ. Γεωργ. 18.5, Κοντζεδάκη Φωτεινή τ. Αθ. 18.1.
Β’ Τάξη
Καλαθάκη Μαρία τ. Ευαγγ. 19.7, Αγγελάκη Αικατερίνη τ. Ηλ. 19.4, Λυδάκη-Σημαντήρη Λυδία τ. Μιχ. 19.
Γ’ Τάξη
Σκαρβελάκη Σταυρούλα τ. Εμμ. 19.5, Μαρκοδημητράκης Ιωάννης τ. Εμμ. 19.1, Πιτσάκη Δήμητρα τ. Γεωργ. 18.8, Μαυρομανωλάκη Ελένη τ. Οδυσ. 18.5, Ψαλτάκη Ερωφίλη τ. Μιχ. 18.5, Κιρκικάκη Ουρανία τ. Πετρ. 18.4.

Γενικό Λύκειο Νέας Αλικαρνασσού

Γ’ Τάξη
Παρασύρη Ελευθερία τ. Εμμ. 19.7, Γωνιανάκη Ειρήνη τ. Ιωαν. 19.1, Κοκοσάλη Ευγενία τ. Ιωαν. 19.1, Λυρατζάκης Αλέξανδρος τ. Γεωργ. 19.1, Πετρογιαννη Εμμανουέλα τ. Κων. 18.8, Αποστολάκη Δήμητρα τ. Φιλ. 18.7, Πετρογιαννη Ελισάβετ τ. Κων. 18.6, Θεοφάνους Ειρήνη τ. Κων. 18.2, Τζιράκη Μαρία τ. Γεωργ. 18.2.

Λύκειο Γαζίου

Γ’ Τάξη
Καλογεράκη Μελπομένη 19.1, Ακουμιανάκης Ευάγγελος 19.1, Μουάτσου Χρυσή 18.87, Νικηφόρου Αντιγόνη 18.83, Βεκράκη Κωνσταντίνα 18.38, Αγγελή Άννα 18.48, Τζαγκαράκης Νικόλαος 18.1, Καραταράκη Μαγδαληνή 18.07, Παπαδάκης Μιχαήλ 18.03, Δεσίπρη Δέσποινα 18.23.

7ο Ημερήσιο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου

Α’ Τάξη
Ανδριαδάκη Μαρία-Ελένη τ. Χρ. 18.7, Ανδρουλάκης Γεώργιος τ. Νεκτ. 18.1, Ανωγειανάκη Μαρία τ. Εμμ. 18.4, Βαρδιάμπαση Αγγελική τ. Κων. 18.6, Βερβεράκη Αργυρώ τ. Φρ. 19.7, Δαδούτης Γεώργιος τ. Στ. 19.3, Δαμιανάκης Νικόλαος τ. Νεκτ. 18.1, Κανάκη Χρυσάνθη τ. Κυρ. 19.3, Κοντογιάννη Μαρία τ. Εμμ. 19.1, Μαυρουδής Μανούσος τ. Νεκτ. 19, Μιχελακάκη Μαρία τ. Αλεξ. 18.2, Ορφανού Μαρία τ. Δημ. 18.5, Παπαδόπουλος Σάββας τ. Χαρ. 18.4, Σεκαδάκης Γεώργιος τ. Εμμ. 18.7, Σταματάκη Αικατερίνη τ. Ηλ. 18.3.
Β’ Τάξη
Αγαπάκη Ελευθερία τ. Εμμ. 19.2, Αμανάκη Ειρήνη τ. Στυλ. 19.2, Βαμβακος Κων.-Παναγ. τ. Νικ. 18.2, Βαμβουκάκη Γεωργία τ. Γεωργ. 18.6, Γεωργαλής Δημοσθένης τ. Ηλ. 19.6, Παπαδάκη Χαρά τ. Αλεξ. 19.2, Ροζάκης Κων/νος τ. Βασ. 18.8, Τζωρτζάκη Γεωργία τ. Νικ. 18.8, Φασουλάκη Ευγενία τ. Γεωργ. 18.3.
Γ’ Τάξη
Μαθιουδάκη Μαρία τ. Ιωαν. 19.2, Χαλκιαδάκη Βασιλεία τ. Μιχ. 19.2, Βελανδάκης Κων/νος τ. Ζαχ. 19, Κογεράκης Ελευθέριος τ. Εμμ. 19, Ξενικάκη Ευσεβία τ. Εμμ. 18.6, Ανωγειανάκης Ευάγγελος τ. Ευστρ. 18.4.

11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου


Α’ Τάξη
Πασπαράκη Αικατερίνη τ. Παυλ. 19 6/10, Μανουσάκη Μαρία τ. Εμμ. 19 5/10, Τερζάκη Ζαχαρένια τ. Γεωργ. 19 5/10, Ζουριδάκη Ραφαέλα τ. Ιωαν. 19 3/10, Μαριολος Γεώργιος τ. Αντ. 19 3/10, Κακουτη Γεωργία τ. Ηλ. 19 2/10, Κρασσά Ευγενία τ. Μιχ. 19 2/10, Σπανάκη Εβελίνα τ. Γεωργ. 19 2/10, Καζαντζάκης Νικόλαος τ. Εμμ. 19 1/10, Σιμωνη Ελισάβετ τ. Στ. 19 1/10, Τζουανάκη Ειρήνη τ. Μιχ. 19, Χρόνη Αργυρώ τ. Γεωργ. 18 8/10, Γρινιεζάκη Αικατερίνη τ. Παυλ. 18 7/10, Τσαγκαράκη Αρχοντία-Ειρην. τ. Μην. 18 7/10, Λιοτσης Παναγιώτης τ. Αθ. 18 6/10, Βασιλάκης Αλέξανδρος τ. Νικ. 18 5/10, Κλεισαρχάκη Ελευθερία τ. Θωμ. 18 5/10, Φραντζεσκάκης Νικόλαος τ. Γεωργ. 18 5/10 Θεοδοσάκης Γρηγόριος τ. Νικ. 18 3/10, Βλαχάκη Ζαχαρένια τ. Εμμ. 18 2/10, Ζερβάκης Ιωάννης τ. Κων. 18 1/10, Κοντοσης Τηλέμαχος τ. Χρηστ. 18 1/10, Μεσσαριτάκη Εμμανουέλα τ. Εμμ. 18 1/10.
Β’ Τάξη
Χαριτάκης Ανδρέας τ. Εμμ. 19 9/10, Μασοκωστας Ιωάννης τ. Γεωργ. 19 6/10, Βαρδάκη Μαρία τ. Φιλ. 19 2/10, Μυλωνάκης Δημήτριος τ. Εμμ. 18 8/10, Ασκορδαλάκης Μενέλαος τ. Νικ. 18 6/10, Σπανάκης Ιωάν.-Παναγ. τ. Δημ. 18 6/10, Παντιδη Γεωργία τ. Αναστ. 18 5/10, Καμπουράκη Σοφία τ. Αντ. 18 4/10, Αυγουστάκης Κων/νος τ. Μαν. 18 3/10, Καπλατζης Γεώργιος τ. Πετρ. 18 2/10, Περάκη Μαριάννα τ. Δημ. 18 2/10, Ρουσογιαννάκης Ρούσος τ. Εμμ. 18 2/10, Χαμηλάκη Μαρία τ. Γεωργ. 18 2/10, Πατραμάνης Νικόλαος τ. Ιωαν. 18 1/10, Σενετάκη Στυλιανή τ. Μιχ. 18 1/10.
Γ’ Τάξη
Γρινιεζάκη Μαρία τ. Παυλ. 19 5/10, Ασλάνη Ιωάννα τ. Νικ. 19 4/10, Μαθιουδάκη Αντωνία τ. Ιωαν. 19 4/10, Μηλαθιανάκη Μαρία-Χριστ. τ. Γεωργ. 19 4/10, Βερβελάκη Ανδριανή τ. Γεωργ. 19 2/10, Λυμπερίδη Μαρίνα τ. Γεωργ. 19, Τζερμιά Αθηνά τ. Νεκτ. 19, Παπαντωνάκη Ιωάννα τ. Αθ. 18 8/10, Βερβελάκη Άννα-Μαρία τ. Γεωργ. 18 7/10, Κωστάκη Εμμανουέλα τ. Νικ. 18 7/10, Γαβριλάκη Μαρία τ. Γεωργ. 18 6/10, Παζαρακιώτης Κων/νος τ. Παν. 18 6/10, Στουμπίδη Ασπασία τ. Ξεν. 18 6/10, Ανδριώτη Ανδρεάνα τ. Πετρ. 18 5/10, Μανιάς Χαράλαμπος -Ευαγγ. τ. Κων. 18 5/10, Βασιλάκης Παντελής τ. Γεωργ. 18 4/10, Γλενη Κωνστ.-Ευαγγ. τ. Επαμ. 18 4/10, Παπαδάκη Δέσποινα τ. Εμμ. 18 3/10, Πετράκη Ευδοξία τ. Ιωαν. 18 2/10, Τσιχλάκη Γεωργία τ. Εμμ. 18 2/10, Βοσκάκη Ραφαηλιά τ.  Γεωργ. 18 1/10, Επταμηνιτάκη Γιασεμή τ. Δημ. 18 1/10.

Γενικό Λύκειο Κρουσώνα

Α’ Τάξη
Πολυχρονάκη Ειρήνη -Σοφ. τ. Μιχ. 19 5/10, Ψαράκη Μαρία τ. Ιωαν. 19 2/10.
Β’ Τάξη
Μανουρά Μαρία-Αικατ. τ. Κων. 19 8/10, Πρινιανάκης Ιερ.-Γ. τ. Ματθ. 19 8/10, Πατεράκης Κων/νος τ. Νικ. 19 4/10, Νταουτλέρι Μικαέλα τ. Ντρινι 18 2/10.
Γ’ Τάξη
Βαμβουκάκη Αικατερίνη τ. Γεωργ. 18 4/10.

Γενικό Λύκειο Αρκαλοχωρίου

Α’ Τάξη
Λαδωμένου Στυλιανή τ. Μιχ. 19.7, Παπουτσάκης Νικόλαος τ. Κων. 19.5, Κρασανάκης Εμμανουήλ τ. Βασ. 19.4, Καλλέργη Καλ.-Μαρία τ. Πολ. 19.2, Αγγελάκης Εμμανουήλ τ. Γεωργ. 19.1, Λαμπράκης Κων/νος τ. Νικ. 18.9, Συντιχάκη Άννα-Μαρία τ. Θεοδ. 18.9, Αποστολάκη Αντωνία τ. Αντ. 18.5, Φωστιέρης Στέφανος τ. Κων. 18.5, Καρτσάκη Ευαγγελία τ. Εμμ. 18.4, Κρασανάκη Αντωνία τ. Γρηγ. 18.4, Τρεβιζάκη Αγγελική-Μαρία τ. Νικ. 18.2.
Β’ Τάξη
Χατζηθεοχάρη Δήμητρα τ. Αθ. 19.4, Μεσσανάκης Κων/νος τ. Σαββα 19.3, Πάγκαλου Μαρίνα τ. Μεν. 19.3, Μεσσανάκη Βασιλεία τ. Σαβ. 19, Στρατάκης Ιπποκράτης τ. Δημ. 18.8, Πεδιαδιτάκη Γεωργία τ. Κων. 18.7, Ταμπακάκης Εμμανουήλ τ. Νικ. 18.4, Αδαμάκη Γεωργία τ. Δημ. 18.2, Χρονάκη Ευαγγελία τ. Εμμ. 18.2, Σφακιανάκη Μαργαρίτα τ. Γεωργ. 18.1.
Γ’ Τάξη
Παπαδάκης Δημήτριος τ. Γεωργ. 19.7, Ξεζωνάκη Γεωργία τ. Νικ. 19.2, Στιβακτάκη Πελαγία τ. Ιωαν. 18.9, Αθανασιάδη Χριστίνα τ. Σολ. 18.3, Κρασανάκη Στυλιανή τ. Βασ. 18.2.