Την Πέμπτη 4 Ιουνίου θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΕΟΚ η κλήρωση για την ανακατανομή των σωματείων της ΕΣΚΑ και της ΕΣΚΑΝΑ στους ομίλους Νότου της Γ’ Εθνικής.

Ήδη από την Ομοσπονδία έχουν τοποθετηθεί στον 2ο όμιλο ο Ηρόδοτος και ο Κύδων μαζί με τους Αρχάγγελους Ρόδου, τον Κάδμο, τον Έσπερο Λαμίας και τον νικητή του ειδικού τουρνουά ανόδου. Τις υπόλοιπες 8 κενές θέσεις είναι υποψήφιες να καλύψουν οι εξής ομάδες: Νίκη Αμ., Πόλις, Σπόρτιγκ, Πεντέλη, Μανδραϊκός, Τρίτων, Απόλλων, Άρης Ν., ΦΕΑ, Πρωτέας, Αγ. Παρασκευή, Δούκας, Μαρούσι, Ηλυσιακός, Ίκαρος Κ.

• Η Τζένιφερ Μπότση του Αρκαδίου κλήθηκε στην προετοιμασία της Εθνικής ομάδας νέων γυναικών εν όψει του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας στο οποίο θα λάβει μέρος.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα ξεκινήσει το πρώτο στάδιο προετοιμασίας στον Κολινδρό (5/6).Το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα θα διεξαχθεί 2-13 Ιουλίου στην Ποντγκόριτσα του Μαυροβουνίου.

• Με παιχνίδια για τα τουρνουά “Παύλος Βαρζακιάν” (μίνι αγόρια) και “Σούλα Γιαννιουδάκη” (μίνι κορίτσια) συνεχίζονται οι τοπικές κατηγορίες.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ

“Π. Βαρζακιάν”

• ΟΦΗ 1-Εργοτέλης 10.30π.μ. ΒΑΚ: Χαλαμπαλάκης-Σφακιανάκη (Γεροντή).

•Ακαδημία-ΑΓΟΡ 11π.μ. Ρέθυμνο: Καθαράκης, (Μαρκουλάκη).

•Ηρόδοτος 1-Ηράκλειο 1 1μ.μ. Αλ/σος: Γερμανής-Ξηροκώστας, (Μελαμπιανάκης).

•ΟΑΧ-Πλατανιάς 1.30μ.μ. Κλαδισός: Ξυλάς-Ποντικάκης, (Πλουμίδης).

“Σ. Γιαννιουδάκη”

•ΟΑΧ- ΟΑΧ 2000 12μ., Κλαδισός: Κώτσου-Ποντικάκης, (Πλουμίδης).

•ΟΦΗ-ΑΟΑΝ 12μ. ΒΑΚ: Χαλαμπαλάκης-Νικολιδάκη, (Γεροντή).

ΚΥΡΙΑΚΗ

“Π. Βαρζακιάν”

•Ηρόδοτος 1-Ανδρογέας 10.30π.μ., Αλ/σος: Χαρίτος-Κωτσακόπουλος, (Φραγκάκη).

•Ηράκλειο 1-Αναγέννηση 12μ., Αλ/σος: Μαλαμάς-Πολυχρονάκης (Καργάκης).

•ΑΟΑΝ-Πεδιάδα 12μ. Αγ. Νικόλαος: Πίπλιος-Σαμαράς, (Πετρόσογλου).

•ΟΑΧ-ΑΓΟΡ 12μ., Κλαδισός: Καλαϊτζής (Καμπάκου).

•Ακρωτήρι-Πλατανιάς 5μ.μ. Ακρωτήρι: Καμπίτσης-Πετράκης, (Κώτσου).

“Σ. Γιαννιουδάκη”

•ΑΟΑΝ-Εργοτέλης 1.30μ.μ. Αγ. Νικόλαος: Πίπλιος-Σαμαράς, (Πετρόσογλου).

•ΟΦΗ-Ηρόδοτος 2μ.μ. ΒΑΚ: Σμυρνάκης-Καλαϊτζάκη, (Γιακουμάκη).