Μπορεί η πρώτη ομάδα να γνώρισε πολύ βαριά ήττα αλλά η Κ-20 του ΟΦΗ πέτυχε μια πολύ μεγάλη νίκη στην Τρίπολη επί της αντίστοιχης του Αστέρα με σκορ 2-0, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο των Αρκάδων, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λιγκ.
Ο ΟΦΗ «χτύπησε» δυο φορές στις αντεπιθέσεις, την πρώτη στο 47ʼ με τον Σακλαμάκη και τη δεύτερη στο 84ʼ με τον Φραγκιαδάκη και πήρε τη νίκη.
Ο Αστέρας πίεσε πολύ στο βʼ μέρος και δημιούργησε ευκαιρίες με καλύτερη την κεφαλιά του Κονίδα στο δοκάρι στο 63ʼ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπουρτζής, Γογωνάς, Παπαγγελής, Κυριακόπουλος, Βαζούκης, Μαργαρίτης (50ʼ Βελισσάρης), Παπαπέτρου, Κονίδας, Γαρυφαλλόπουλος, Συρεγγέλας (52ʼ Τσόφλιος), Άσσεν (69ʼ Γκρόσιος)
ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Λογοθέτης, Μεταξάκης, Χύσι, Ρουσσάκης, Μπάμπης, Τσομπανέλλης (70ʼ Νηστικάκης), Μανιάδης (80ʼ Καμπόσος), Σακλαμάκης, Κοντογιάννης, Φραγκιαδάκης (90ʼ Πλευράκης)

Βαριά ήττα Εργοτέλη
Βαριά ήττα υπέστη ο Εργοτέλης για το ίδιο πρωτάθλημα από τον Ατρόμητο με 5-1 στο Μαρτινέγκο.
Ο Μπαστακός άνοιξε το σκορ στο 10ʼ και ο Λημνιός στο 30ʼ έκανε το 1-2 αφού ενδιάμεσα είχαν ισοφαρίσει οι γηπεδούχοι με τον Τουρνάκη στο 20`. Το ημίχρονο έκλεισε με το γκολ του Τσατσόπουλου στο 44ʼ.
Στην επανάληψη ο Τσατσόπουλος (57ʼ) και ο Λημνιός (70ʼ) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 90ʼ αποβλήθηκε ο Βογιατζής.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Μυλωνάκης, Λίκα, Πολυχρονάκης, Σηφάκης, Τουρνάκης, Φλεβάρης, Βογιατζής, Φουκαράκης, Μπερουασβίλι (75ʼ Μέμος), Νοκάι (65ʼ Γεωργαντόπουλος), Λεμονιάς (65ʼ Λυδάκης).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Θεοδωράκης, Τζιτζικαλάκης, Κατράνης, Μωραϊτης, Κωστούλας, Παπασπύρος (60ʼ Εκτ. Παναγιωτόπουλος), Λημνιός (71ʼ Κομνηνός), Νάτσος, Ρεγκάκος, Μπαστακός, Τσατσόπουλος (73ʼ Λαζαρίδης).