Τα ονόματα των αριστούχων μαθητών τεσσάρων σχολείων του νομού ανακοινώθηκαν χθες.
Οι αριστούχοι από το Γυμνάσιο Μελεσών, το Ζάννειο, το 1ο Λύκειο Ηρακλείου, το Λύκειο Μελεσών και το Πειραματικό Γυμνάσιο, είναι οι εξής:

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΛΕΣΩΝ
Τάξη Α’
Καλογερίδη Μαρία τ. Εμμ. 19 10/12, Ντίνα Αεγιονα τ. Ζεκίρ 19 3/12, Παπαστεφανάκη Ευγενία τ. Εμμ. 18 9/12.
Τάξη Β’
Ανθουλάκη Ιωάννα τ. Ιωαν. 19 7/12, Αυγουστάκη Μαρία τ. Ιωαν. 19 1/12, Γαράκης Δράκων-Ραφαήλ τ. Εμμ. 19 1/12, Θαλασσινάκης Γεώργιος τ. Ιωαν. 18 8/12, Τριανταφυλλάκης Νικόλαος τ. Ανδρ. 19 10/12, Χαλκιαδάκη Ιωάννα τ. Μιχ. 19 11/12.
Τάξη Γ’
Βουτουφιανάκη Στυλιανή τ. Νικ. 19 12/13, Γαλανάκη Ελπίδα-Καλλιόπη τ. Ιωαν. 18 10/13, Ζενελη Λιντιτα τ. Πρενγκε 18 9/13, Καλογερίδη Μαρίνα τ. Εμμ. 19 10/13, Πολιτάκη Μαριλένα τ. Μιχ. 18 10/13, Φασουλέτου Δήμητρα τ. Ευαγγ. 19 3/13.

ΖΑΝΝΕΙΟ
Τάξη Α’
Καραγιάννη Αθανασία 19 2/12, Τσόκα Μαρία 19 2/12
Τάξη Β’
Μαρκουλάκης Δημήτριος 19 10/12, Λαγκουβάρδος Αλέξανδρος 19 7/12.
1ο ΛΥΚΕΙΟ
Τάξη Α’
Αναστασιάδου Αλίκη τ. Σπυρ. 19 2/10, Ανδρουλακάκης Μανουήλ τ. Ζαχ. 19 2/10, Βακιρτζιάν Σωκράτης τ. Στεπα 18 9/10, Βλαχάκη-Κοττάκη Παναγιώτα τ. Ιωαν. 18 7/10, Γκολέμη Κωνσταντίνα τ. Ιωαν. 18 1/10, Ζήκου Ιωάννα τ. Κωνστ. 19 4/10, Ιατράκη Γεωργία τ. Νικολ. 18 1/10, Καραμπέκιου Εμμανουέλλα τ. Σπυρ. 19 5/10, Κουμάκης Απόστολος τ. Σταυρ. 18 1/10, Μοδάτσος Εμμανουήλ τ. Ιωαν. 18 2/10, Μπλαβάκης Εμμανουήλ τ. Δημ. 19 2/10, Νατση Ευαγγελία τ. Κυρ. 19 2/10, Παπαδουράκη Ευαγγελία τ. Εμμ. 18 1/10, Περοδασκαλάκη Αναστασία τ. Δημ. 18 8/10, Προκοπάκη Μαρία τ. Νικολ. 18 3/10, Σοφουλάκη Εύα τ. Γεωργ. 19, Σπληνάκη Χρυσή τ. Πετρ. 19 6/10, Συκιανάκη Στυλιανή τ. Αδαμ. 18 3/10, Σφακιανάκη Καλλιόπη τ. Παυλ. 19 4/10, Ταβλαδωράκης Εμμανουήλ τ. Ιωαν. 18 3/10, Τριανταφυλλάκη Αικατερίνη τ. Ανδρ. 19 6/10, Τριβυζάκη Ελευθερία τ. Αριστ. 18 4/10, Φαλκωνάκης Φίλιππος τ. Ευκλ. 18 7/10, Φιλιππάκης Εμμανουήλ τ. Ευαγγ. 19 4/10, Φουκαράκη Ισμήνη τ. Κωνστ. 18 7/10, Χαλκιαδάκη Χριστίνα τ. Εμμ. 19 2/10, Χριστάκη Μαρίνα τ. Εμμ. 19 6/10.
Τάξη Β’
Βασιλάκης Νικόλαος τ. Μιχ. 18 6/10, Γκιάφη Ολυμπία τ. Γεωργ. 18 2/10, Δημητρουλάκη Ευδοξία τ. Γεωργ. 19, Καλοκαιρινού Ελπίδα τ. Γεωργ. 18 1/10, Κατεχάκη Ειρήνη τ. Μιχ. 18 6/10, Κόπακα Αννα τ. Ιωσήφ 19 1/10, Κουμπαράκης Χρήστος τ. Γεωργ. 19, Κριθινάκη Μαρία τ. Ιωαν. 20, Κωνιου Μαρίνα τ. Μιχ. 19 4/10, Μαγκανά Ελένη τ. Θεμ. 18 3/10, Μπέρκη Σταυρούλα τ. Γεωργ. 18 2/10, Σαρρής Ιωάννης τ. Εμμ. 19 2/10, Χατζηδάκης Ιωάννης τ. Γεωργ. 19 4/10.
Τάξη Γ’
Αλεξάκη Κων/να-Νεφ. τ. Εμμ. 18 4/10, Αναγνωστάκης Παναγιώτης τ. Γεωργ. 18 6/10, Αναστασιάδης Χαράλαμπος τ. Σπυρ. 19 5/10, Αντωνάκης Σοφοκλής τ. Εμμ. 19 2/10, Ανυφαντή Ιωάννα τ. Βασιλ. 19 1/10, Αποστολάκη Τιτίκα-Αικατ. τ. Εμμ. 19 4/10, Βασιλάκη Κωνσταντίνα τ. Γεωργ. 18 2/10, Γωνιανάκης Ιωάννης τ. Γεωργ. 18 3/10, Καζαμιάκη Μαρία τ. Κωνστ. 18 5/10, Καρούτσου Φαίδρα τ. Γεωργ. 18 5/10, Λιαπάκης Μιχαήλ τ. Γεωργ. 18 4/10, Μαγκανάς Γεώργιος τ. Ανδρ. 19 1/10, Μανιουδάκη Αλεξάνδρα τ. Ευαγγ. 19 3/10, Ματαλλιωτάκη Ελένη τ. Εμμ. 19, Παπαδοπούλου Βερονίκη τ. Ηλία 18 9/10, Παπατσαρούχα Δήμητρα τ. Χρηστ. 18 7/10, Παπαχριστόπουλος Χρήστος τ. Ιωαν. 18 2/10, Ποζίδη Φανή τ. Χαρ. 19, Ραμουτσάκη Καλλιόπη τ. Αντων. 19 7/10, Ρυακιωτάκη Σοφία τ. Παντ. 18 2/10, Σακελλάρη Ειρήνη τ. Γεωργ. 18 9/10, Σμπώκος Μάριος τ. Γεωργ. 18 3/10, Σπανουδάκη Μαρία τ. Εμμ. 19 7/10, Σωμαράκη Φωτεινή-Στ. τ. Γεωργ. 18 5/10, Τσαρόση Μαρία τ. Λευτ. 18 9/10, Φοινικιανάκη Εμμανουέλα τ. Μιχ. 18 5/10, Χαλκιαδάκης Θεόφιλος τ. Εμμ. 18 4/10.

ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΛΕΣΩΝ
Τάξη Α’
Νικηφόρου Γεωργία τ. Μυρ. 19 5/10, Θαλασσινάκη Μελίνα τ. Ιωαν. 18 9/10
Τάξη Β΄
Σηφάκης Νικόλαος τ. Γεωργ. 18 9/10, Δανιηλίδη Διαμαντη τ. Ιωσηφ 18 2/10, Παπαστεφανάκης Μιχαήλ-Δημ. τ. Εμμ. 18 1/10.
Τάξη Γ’
Σταυρακάκη Ιωάννα τ. Πετρ. 19 7/10, Φιαγκουσάκης Κωνσταντίνος τ. Δημ. 19 5/10, Παπουτσάκης Γεώργιος τ. Εμμ. 19 2/10, Γεωργιάδη Κοραλία τ. Ανδρ. 19 1/10, Σχοιναράκη Αικατερίνη τ. Νικ. 18 5/10.

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ
Τάξη Α’
Βερτουδάκη Ευαγγελία τ. Βασ. 20, Δρακάκη Κορίνα-Κωνσταντίνα τ. Εμμ. 20, Λεβέντη Ελένη-Λήδα τ. Ιωαν. 20, Μαυράκη Λυδία τ. Ηρακλ. 20, Περάκη Λυδία-Ελευθερία τ. Ηλία 20, Ψυχογιού Κωνσταντίνα τ. Νικ. 20, Γανωτάκη Λήδα-Χρυσή τ. Δημ. 19 12/13, Μανδόλα Χρυσή τ. Παναγ. 19 12/13, Σαμαριτάκη Μαρία τ. Γεωργ. 19 12/13, Κυπριωτάκη Γεωργία τ. Ανδρ. 19 11/13, Μαρούση Σοφία τ. Γρηγ. 19 10/13, Μήτρογλου Μαρία τ. Εμμ. 19 10/13, Λουκαδάκη Κωνσταντίνα τ. Αριστ. 19 9/13, Μαργαρίτης Γεώργιος τ. Αντων. 19 8/13, Βενέρη Μαρία τ. Εμμ. 19 7/13, Λοππινέ Τομά Εμμανουέλ Αντρέ τ. Μπενουά Μπερνάρ Πωλ 19 6/13, Πετρόπουλος Δημήτριος τ. Ιωαν. 19 6/13, Τουπής Αλέξιος τ. Γεωργ. 19 6/13, Φλουρή Νίκη τ. Γεωργ. 19 6/13, Αρχοντίδης Θεμιστοκλής τ. Χαρ. 19 5/13, Παπαδάκη Χριστίνα τ. Μιν. 19 5/13, Πατσάκη Ειρήνη τ. Γεωργ. 19 5/13, Πλεξουσάκη Καλλιόπη τ. Δημ. 19 5/13, Φθενός Ελευθέριος τ. Βασ. 19 5/13, Στρατήγη Μαρία-Ειρήνη τ. Σπυρ. 19 4/13, Καβάσαλης Φοίβος-Ιάσων τ. Πετρ. 19 3/13, Δρακάκης Γεώργιος τ. Εμ. 19 2/13, Νικολουδάκης Θεμιστοκλής τ. Ιωαν. 19 2/13, Φωτιάδη Αλίκη τ. Γεωργ. 19 2/13, Αλογδιανάκης Γεώργιος τ. Χαρ. 19, Αναστασάκης Ζαχαρίας τ. Νεκτ. 19, Θαλασσινάκης Αλέξανδρος τ. Εμμ. 19, Λιόντου Ευαγγελία τ. Ηλ. 18 12/13, Πατεδάκης Στέφανος τ. Νικ. 18 10/13, Πλαΐτη Χρυσοβαλάντη τ. Εμμ. 18 10/13, Βελεγράκης Εμμανουήλ τ. Νικ. 18 9/13, Παναγιωτάκη Ευτυχία τ. Γεωργ. 18 9/13, Παπαδόπουλος Σάββας τ. Χαρ. 18 9/13, Αρβανιτάκη Γεωργία-Χρυσούλα τ. Δημ. 18 8/13, Διακαινισάκη Ελένη τ. Κωνστ. 18 8/13, Περάκης Γεώργιος τ. Ιωαν. 18 8/13.
Τάξη Β’
Λυγεράκη Ανδριανή τ. Ιωαν. 20, Λυμπεράτου Ευγενία τ. Ανδρ. 19 12/13, Περάκη Ελισάβετ-Ελσα τ. Ηλία 19 12/13, Γεωργόπουλος Βασίλειος τ. Δημ. 19 11/13, Καραντάνα Αικατερίνη τ. Αποστ. 19 11/13, Κλημαθιανάκης Πολύβιος τ. Γεωργ. 19 9/13, Σπανού Ευδοξία-Μαρία τ. Αναστ. 19 8/13, Κουτσαΐδη Παρασκευή-Κωνσταντίνα τ. Ιωάννη-Θεόδωρου 19 6/13, Ρακιντζάκης Ζαχαρίας τ. Νικ. 19 6/13, Χουρδάκη Βασιλεία τ. Εμμ. 19 6/13, Μιχαηλίδη Κατερίνα-Ντίνα τ. Δημ. 19 5/13, Κιτσοπούλου Παναγιώτα τ. Θεοφ. 19 3/13, Γιανναδάκης Χριστόφορος τ. Γεωργ. 19 2/13, Σημαντηράκη Ισμήνη τ. Εμμ. 19 2/13, Βελγάκης Ιωάννης τ. Μιχ. 19 1/13, Γεωργακίλας Ιωάννης τ. Αλεξ. 19 1/13, Κοκκινομαγουλά Αρετή τ. Γεωργ. 19 1/13, Σκανδαλάκη Σάρα τ. Μιχ. 19 1/13, Δαμιανάκης Αντώνιος τ. Ζαχ. 18 12/13, Γανωτάκη Στεφανία τ. Εμμ. 18 11/13, Μιχαήλ Ιωάννα τ. Μιχ. 18 10/13, Φραγκιουδάκης Κωνσταντίνος τ. Αντ. 18 10/13, Μαθιουδάκη Αμαλία τ. Ανδρ. 18 9/13, Απεραθίτη Μαρία-Ιφιγένεια τ. Ηλ. 18 8/13, Λυρώνης Σταύρος τ. Ιωαν. 18 8/13, Δολαψάκη Μαρία τ. Εμμ. 18 7/13, Πιτσιδιανάκη Ελένη τ. Γεωργ. 18 7/13.
Τάξη Γ’
Αβράμι Κλαρκ τ. Αρμπεν 20, Ακουμιανάκης Ευάγγελος τ. Δημοσθ. 20, Δρακάκη Μαρία τ. Εμμ. 20, Καφαντάρη Αναστασία τ. Γεωργ. 20, Κλημαθιανάκη Μαριάνθη τ. Γεωργ. 19 12/13, Φαλατάκης Ανδρέας τ. Μυρ. 19 11/13, Καραταράκη Μαγδαληνή τ. Γεωργ. 19 10/13, Φραγκιαδάκη Βαλέντια τ. Μιχ. 19 10/13, Δαμιανάκη Κωνσταντίνα-Στυλιανή τ. Ανδρ. 19 9/13, Πειου Παρασκευή τ. Δημ. 19 9/13, Καρτσωνάκη Ιωάννα τ. Εμμ. 19 7/13, Βλαχάκης Νικόλαος τ. Κωνστ. 19 6/13, Δουλγεράκη Χρυσάνθη-Μαρία τ. Εμμ. 19 6/13, Ποτίκα Μαρία τ. Ζαφ. 19 6/13, Κοκκόση Αγγελική τ. Βασ. 19 5/13, Ψυχογυιού Μαρία-Ελένη τ. Νικ. 19 4/13, Πιτσούλη Μαρία τ. Ζαχ. 19 2/13, Στεφανάκη Αικατερίνη τ. Δημ. 19 2/13, Αθανασόπουλος Γεώργιος τ. Ιωαν. 19 1/13, Βαρδάκης Μαρίνος-Σπυρίδων τ. Γεωργ. 19 1/13, Ανδριώτη Αικατερίνη τ. Παναγ. 19, Σαββάκη Γεωργία τ. Φιλιπ. 19, Καρουζάκης Νικόλαος τ. Γεωργ. 18 11/13, Καστρινάκη Νικολέτα τ. Δημ. 18 11/13, Κοκοβάκη Βασιλική τ. Γεωργ. 18 11/13, Μαυρή Ειρήνη-Μαρία τ. Κωνστ. 18 10/13, Μιχαηλίδη Δέσποινα-Ελισάβετ τ. Γεωργ. 18 10/13, Μπαλτζάκη Μαρία-Χρυσή-Ιζαμπέλα τ. Ιωαν. 18 9/13, Σφακιανάκη Αννα τ. Εμμ 18 9/13, Λιανδρογιαννάκης Μιχαήλ τ. Ιωαν. 18 8/13.

ΔΙΟΡΘΩΣΗ
* Δαλαμπέκη Ελένη τ. Ιωάννη είναι το όνομα της μαθήτριας της Γ’ τάξης του 4ου Γυμνασίου με βαθμό 20 και όχι Νταλιμπέκη όπως γράφτηκε προχθές
* Ο Ελευθέριος Τσιδεράκης τ. Γεωργίου από την Α’ τάξη του Μουσικού Γυμνασίου έλαβε 18 18/20 και όχι 18 όπως γράφτηκε
* Η βαθμολογία της αποφοίτου της Α’ Γυμνασίου του 2ου Γυμνασίου Ηρακλείου Ελευθερίας Αγαπάκη είναι 19 12/13.