Στον Άγιο Νικόλαο διεξάγεται σήμερα το θεωρητικά πιο αμφίρροπο ματς της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ.

Ο δυνατός στην έδρα του ΑΟΑΝ υποδέχεται το ανεβασμένο “Ηράκλειο”. Ο Χερρονάσιος φιλοξενεί τον ουραγό Ηρόδοτο κι έχει την ευκαιρία με νίκη να αφήσει πίσω το Δειλινό που κάνει το ρεπό του. Στο αναπτυξιακό έχουμε την 2η αγωνιστική με ματς σε Ηράκλειο και Ιεράπετρα. Αναλυτικά:

ΣΗΜΕΡΑ

Ανδρών

• Εργοτέλης - Ανδρογέας, 6 μ.μ. Αλικ/σός: Μακρής - Βαλούρδος (Γαστεράτος - Βαρούχα - Καπετάνιου).

• Χερρονάσιος - Ηρόδοτος 6 μ.μ., Χερ/σος: Μαχαιριανάκης - Κουλιεράκη (Βέργου - Μούστος - Μανουσάκης).

• ΑΟΑΝ - “Ηράκλειο” 6 μ.μ. Αγ. Νικόλαος: Μπορμπαντωνάκης - Σταυρόπουλος (Γιακουμάκη - Σμυρνάκης - Πετρόσογλου).

• Κύδων - Αναγέννηση 6 μ.μ. Κλαδισού: Καμπίτσης - Αρτεμάκη (Δαμανάκη - Αποστολάκη - Κοκιοπούλου).

Γυναικών

• Ηράκλειο - Ιεράπετρα 4 μ.μ. Λίντο: Μαρνελάκης - Σταυρουλάκης (Πολάκης - Πραματευτάκη - Παπαδάκη).

• Εργοτέλης - Κίσσαμος 4 μ.μ. Αλ/σός: Χαλαμπαλάκης - Λέμης (Γαστεράτος - Βαρούχα - Καπετάνιου).

Παγκορασίδων

• Δειλινό - Εργοτέλης 5.30 μ.μ. Λίντο: Χατζημάρκος - Παπαδάκης (Πολάκης - Μωραϊτάκη).

• Ηρόδοτος - Ιεράπετρα 2 μ.μ. Αλ/σός: Μπανασάκης - Παπαδάκης (Γαστεράτος - Βαρούχα).

• ΟΑΧ - Αρκάδι 4 μ.μ. Κλαδισού: Κουτσοπεράκη - Γκελ (Δαμανάκη - Κοκιοπούλου).

Αναπτυξιακό

• Ηράκλειο - Χανιά 12 μ. Λίντο: Μαλαμάς - Γιαννακουδάκης (Γιακουμάκη - Σμυρνάκης - Μωραϊτάκη).

• Λασίθι - Ρέθυμνο 2 μ.μ. Ιεράπετρα: Κεχαγιαδάκης - Γαλανόπουλος (Πετρόσογλου - Παπαδάκης - Βασιλάκη).

ΑΥΡΙΟ

Εφήβων

• Ηράκλειο - Ηρόδοτος 12 μ. Λίντο: Μπορμπαντωνάκης - Χατζημάρκος (Αντωνάκη - Καρουζάκη - Μωραϊτάκη).

• Εργοτέλης - Ανδρογέας 12 μ. Αλ/σός: Γιαννακουδάκης - Γαλανόπουλος (Γαστεράτος - Πολάκης - Μούστος).

• ΑΓΟΡ - Κύδων 5 μ.μ. Ρέθυμνο: Καμπίτσης - Θεοδωράκης (Δαμανάκη - Σμυρνάκης - Γιακουμάκη).

Κορασίδων

• Ιεράπετρα - Ηράκλειο 2 μ.μ. Ιεράπετρα: Βαλούρδος - Κων/νίδης (Αφορδακός).

Παμπαίδων

• Ηράκλειο - ΑΟΑΝ 4 μ.μ. Λίντο: Κουλιεράκη - Παλιάτσος (Αντωνάκη, Γαστεράτος).

• Ιεράπετρα - Χερρονάσιος 12 μ. Ιεράπετρα: Βαλούρδος - Κων/νίδης (Αφορδακός).

• Αναγέννηση - Φιλαθλητικός 12 μ. Αρκαλοχώρι: Μπορμπαντωνάκης - Σταυρόπουλος (Παπαδάκη - Βαρούχα).

• Γιούχτας - Εργοτέλης 2, 4 μ.μ. Αρχάνες: Γκρίκας - Γαλανόπουλος (Παπαδάκη - Βαρούχα).

• Σητειακός - ΟΦΗ 1 μ.μ. Σητεία: Καρατζέτζος - Τσεπαπαδάκης.

• Ακρωτήρι - Εργοτέλης 1, 4 μ.μ. Ακρωτήρι: Μάρος - Γκέιλ (Χλιοαουτάκη - Καπετάνιου).

• Κύδων - Ηρόδοτος 1 μ.μ. Κλαδισού: Λέμης - Σταυρουλάκης (Χλιαουτάκη - Παραδάς).

Παγκορασίδων

• Ακρωτήρι - Κίσαμος, 6 μ.μ. Ακρωτήρι: Μάρος - Γκελ (Χλιαουτάκη - Καπετάνιου).

ΔΕΥΤΕΡΑ

Εφήβων

• ΑΟΑΝ - ΟΦΗ 6.30 μ.μ. Αγ. Νικόλαος: Επιτροπάκης - Γκρίκας (Πετρόσογλου - Σμυρνάκης - Γιακουμάκη).