Υπηρεσίες
 Αφιερώματα
 Ιστορίες με... ουρά
Ψηφοφορία
Ποια είναι η κυριότερη αιτία για την πτώση του ηρακλειώτικου ποδοσφαίρου και την «εξαφάνιση» του από τις επαγγελματικές κατηγορίες;
Η κακή διαχείριση από πλευράς διοικήσεων των ΠΑΕ και η μη αξιοποίηση των ταλέντων των ομάδων.
Η γενικότερη οικονομική κρίση
Η έλλειψη στήριξης από την τοπική κοινωνία
Η ανεπάρκεια ποδοσφαιρικού δυναμικού σε επίπεδο παικτών, προπονητών και παραγόντων.

Σήκωσε... φουρτούνα
Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΣΑΡΩΤΙΚΟΣ 5-0 ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΙΤΑΡΝΤ

Φουρτούνιασε... χθες το Σίταρντ. Ο Εργοτέλης ήταν... άνεμος και παρέσυρε στο διάβα του την ομάδα του Σίταρντ, κερδίζοντας με 5-0 στο δεύτερο μεταξύ τους φιλικό.

Οι “κιτρινόμαυροι” ήταν ανώτεροι από την αντίπαλό τους, έπιασαν καλή απόδοση και ικανοποίησαν τον προπονητή τους. Είναι χαρακτηριστικό ότι χθες σκόραραν τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας. Τα πρώτα τους γκολ με την κιτρινόμαυρη φανέλα πέτυχαν οι Κακλαμάνος, Φραγκουλάκης (2) και Μπουέλε, ενώ βρήκε δίχτυα ξανά ο Θάνος που μέχρι τώρα είναι ο πρώτος σκόρερ στα φιλικά (3 γκολ).

Ο Εργοτέλης πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 40’ με κεφαλιά του Κακλαμάνου, μετά από σέντρα του Μονιάκη.

Στο ίδιο διάστημα χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ από τους Γιάντσουκ και Κοιλιάρα.

Στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου παρουσιάστηκε με πολλές αλλαγές και έφτασε με μεγαλύτερη άνεση στο γκολ.

Ο Φραγκουλάκης στο 50’ με φάουλ και στο 55’ με σουτ έφτασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, στο 75’ ο Θάνος με πλασέ πέτυχε το 4-0 και στο 82’ ο Μπουέλε με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Στο πρώτο 45λεπτο ο Εργοτέλης παρατάχθηκε με τους Πόζα, Μασέλη, Μονιάκη, Κεφαλούκο, Χίμπλιγκερ, Τάσιτς, Σίλβα Τζούνιορ, Χατζί, Κοιλιάρα, Κακλαμάνο, Γιάντσουκ. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι Δασκαλάκης, Μπουέλε, Κορδονούρης, Σουργιάς, Σταυρακάκης, Κένεντι, Κουνενάκης, Μελισσάς, Φραγκουλάκης, Νατσέφσκι, Θάνος.

Προσοχή! Αυτό το άρθρο έχει συνέχειες ...
Παρακαλώ χρησιμοποιείστε τα παρακάτω links για να τις διαβάσετε.